| anonim_4396 a întrebat:

Namaste!

Videoclipurile de pe Youtube nu se vad prea clar in 720p.
Cand rulez 720p zici ca sunt pe 360p.
Zici ca placa video e setata pe performanta (si nu e).

CPU: Intel Dual-Core N3060, up to 2, 48GHz
Intel HD Graphics (1920 approx memory)
4 gb ram
windows 8.1 pro

*Numai in fullscreen se vede prost si mi se pare ca numai pe Youtube.
Ce sa-i fac?

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Incearca full HD, din cate vad ai laptop si rezolutia ecranului ar putea fi 1366x768 si HD este putin diferit, 1280x720 deci nu-ti umple toti pixelii si asta ar duce la distorsionarea imaginii deoarece atunci cand il faci full screen intinde putin pixelii aia sa-i umple pe toti si nu da prea bine, asta ar putea fi unul din motive insa nu-i cel mai sigur, alt motiv ar putea fi driverul de la placa video, https://downloadcenter.intel.com/ cauta-ti placa video, descarca ultimul driver si instaleaza-l, ar trebui sa-ti mearga, totusi, inainte sa faci asta, incearca sa accesezi Youtube din alt browser, cine stie, poate-i de vina browserul!
Bafta!

| sprezero a răspuns (pentru RB26DETT):

Da, laptop
Rezolutia e 1366x768.
Driverul este la zi.
Am schimbat si browserul.