| Cosmin3926 a întrebat:

Nu de foarte mult timp (cam vreo saptamana) imi merge foarte greu PC-ul dar nu stiu de ce.
Și înainte să incep vreau sa va spun ca nu am componente „de carton". Adică am placă video NVIDIA GeForce GTS 250, Procesor Intel Core i5-4430 pe 3. 00GHz, Sistem de operare pe 64 de biti, 8GB Ram si Hard de cam 1TB (si nu am multa memorie ocupata). Si sa stiti ca am verificat, toate componentele sunt conectate la PC.
Inainte imi mergea (spre exemplu) Minecraft-ul in vreo 600fps si CS:GO-ul in vreo 150fps. Acum imi merge in vreo 50fps CS:GO-ul si in vreo 100fps Minecraft-ul.
Si nu doar jocurile merg greu. Si Pc-ul merge destul greu.
Si nu am virusi. L-am dfevirusat cu 2 programe nu doar cu unul (cu Avira Antivirus si cu SuperAntiSpyware). Si tot la fel merge.
Dau funda celui care mă ajută sa nu mai meargă așa de greu.

4 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Trebuie sa repui pasta termoconductoare procesorului, sa cureti pc ul de praf, si sa reinstalezi windowsul.

| GL757W a răspuns:

Incearca si asta https://www.malwarebytes.com/ iar daca nu merge nu stiu formateaza si curata pc-ul

| Cosmin3926 explică (pentru GL757W):

L-am încercat și pe ăla și cei aia formatare?

| GL757W a răspuns:

Mai exista si posibilitatea sa fie de natura tehnica poate sa prajit ceva pe placa de baza