| becka133 a întrebat:

Nu imi merge sunetul la calculator.Am scos boxele si le-am bagat iar da degeaba. am dat si restart si tot nu merge.

P.S: Am windows 7

Acolo jos la bara cu start imi apare o boxa mica cu un x rosu. unde daca pun mouse-ul imi spune: " No speakers or headphones are plugged in" desi boxele sunt bagate corect plus ca am driverele necesare instalate. Azi dimineata mi-a mers si acum nu mai merge. Ce sa fac?

Funda+Voturi

6 răspunsuri:
| danutyqwe a răspuns:

Reinstaleaza sound driveru si daca tot ai probleme, fa conexiunea audio pe usb spre exemplu, in defavoarea jackului clasic. E posibil sa nu faca contactul complet acea mufa happy

| mickeyMT a răspuns:

Ia fa urmatorul check-in:
1. Adu mouse pe iconitza
2. Click dreapta si selecteaza "Playback devices"
3. Daca iti apare o casuta goala cu "no audio devices are installed" dai click drepta in ea si selecteaza "show disabled devices"
4. Cauta Speakers (are REALTECK sub nume, scris cu gri - daca ai driver de la realteck sau de la cine ai tu driverele audio- ) sau ceva asemanator si dai click dreapta pe el si apesi pe ENABLE.
5. O sa-ti mearga siguur!

| becka133 explică (pentru mickeyMT):

Unde caut speakers?

| becka133 explică (pentru mickeyMT):

Gata. am facut tot ce mi-ai spus dar dupa ce dau enable imi apare ''Not plugged in'' si imi apare o sagetuta rosie in jos.

| mickeyMT a răspuns (pentru becka133):

Aceeasi eroare si dupa ce dai enable? poti sa faci un print si revin cu toate informatiile

| mickeyMT a răspuns (pentru becka133):

Nu. Fa asa:
1. Click dreapta pe sunet
2. Click pe Troubleshoot sound problems si lasa-l sa iti faca din nou pasii aia dar de data asta windows-ul