| NeaPandele a întrebat:

Procesorul meu se incalzeste super tare si se inchide calculator. Este vorba de un procesor AMD triple core +3.3 ghz. Am mai avut o astfel de problema, si cel de la service mi-a spus ca trebuie umblat la viteza de undeva din BIOS. Chiar nu ma pricep, mi-a zis atunci ca daca mai lasam procesorul asa, se ardea. Cum pot sa rezolv aceasta problema, sa nu se mai incalzeasca asa tare.

Răspuns Câştigător
| questsoul a răspuns:

Reduci frecventa din bios sau cumperi un cooler mai bun.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Schimba coolerul, curata-l de praf, scoate panoul lateral al carcasei. Nu in ordinea asta, logic. big grin

| CinevaNou a răspuns:

Poti sa reduci frecventa si din windows, daca ai mai nou decat xp. Mai exact din power management alegi maximum cpu sa fie 80% in loc de 100% si minimum cpu sa fie 50% de exemplu.
http://superuser.com/......management