| NeaPandele a întrebat:

Am o problema destul de mare aceea este bluescreen. L-am dus la reparatii la o firma si mi-a facut-o, mi-a spus ca procesorul putea sa se arda ca se incalzea si din cauza asta imi dadea bluescreen, a schimbat niste optiuni pentru el din BIOS, iar acuma imi face aceeasi problema, dar este inchis 1-4 MAI. Am un procesor AMD Triple core peste 3.250 GHZ. O Placa de baza msi! Ajutor

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bluescreen apare de obicei din cauza ram ului nu a procesorului. In general procesorul daca se supraincalzeste pur si simplu se inchide

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

In acel blue screen ai specificate niste coduri de eroare. Uita-te dupa ele pe net si vezi ce inseamna.

| Grad_Octavian_1995 a răspuns:

Mie personal îmi apărea bluescreen din cauza RAMilor, dar am auzit că mai poate da și din cauza HDD-ului și a plăcii video. Te-aș sfătui și să scoți câte o plăcuță RAM să vezi dacă îți mai face aceeași problemă. Încercarea moarte n-are big grin