| AlbertoAby a întrebat:

Am o problema, procesorul mi-se incalzeste pana la 90 de grade am procesor AMD E-450 RADEON GRAPHICS 1.6 Dual-core, si mi se incalzeste foarte tare apoi se inblocheaza tastatura si mouseul...ce este de facut sa nu se mai incinga procesorul?

7 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Fa cum ti-a spus dariusel, curata-l de praf si schimba pasta termoconductoare.
https://www.google.ro/......ps?/search

| dorin1990 a răspuns:

E de la sitemul de racire sigur, nu-l mai folosi pana nu il inlocuiesti pentru ca risti sa-l strici mai tare, trebuie dus la cineva care se pricepe.

| AdyYy01 a răspuns:

Daca nu atasezi asta cat mai repede ti se va arde Pc-ul.
Si daca se va intampla, de va costa mai mult de 3 ori decat acest aparat
Ataseaza asta PC-ului tau, http://www.emag.ro/......EQ9CKBBBM/
Stiu ce are, ti sa sticat ventilatorul care tinea controlul calduri.

| taken a răspuns (pentru AdyYy01):

Are probleme cu procesorul si tu ii recomanzi o placa video?

| AdyYy01 a răspuns (pentru taken):

AAA nu am pus bine Link-ul...

| dariusel a răspuns:

Pai in primul rand vezi poate ti-s-a stricat coolerul ( ventilatorul ), daca nu vezi sa fie pus bine pe procesor, daca este desfal curata-l si pune o pasta termoconductoare gasesti chiar si cu 10 lei, o schimbi si se rezolva! Dar nu mai lasa pc la temperatura asta risti sa-l strici, mai exact sa strici procesoru sau chiar placa de baza! ( Funda )?

| AlbertoAby explică (pentru dariusel):

Dar daca cumpar un cooler merge, Cum montez coolerul?