| Fl4V1US a întrebat:

Pune o întrebare

Cauta

Caută întrebări şi răspunsuri
Jocuri PC / Online
Fl4V1US
Alege un răspuns câştigător
Pune o întrebare

Cauta

Caută întrebări şi răspunsuri

Jocuri PC / Online

Fl4V1US

Alege un răspuns câştigător

Salut!
Am si eu o problema cu PC-ul, mi-a dat odata acel blu si de atunci câteodată imi pornește si dupa ce navighez vreo 5-10 mi se blocheaza du nu ii mai pot face nimic dc sa ii dau restart, iar cateodata cand incerc sa il pornesc doar incepe sa porneasca dar nu imi apare nimic pe monitor. Ce ar putea avea?

7 răspunsuri:
| Ruski a răspuns:

Salutare! Verifica daca ai pasta termo-conductoare destula pe procesor, daca cooler-ul procesorului e montat bine. Verifica si memoriile.

| Fl4V1US explică (pentru Ruski):

Am cumpărat pc de ac 2 ani si pana ac nu a facut asa

| Ruski a răspuns (pentru Fl4V1US):

Scuze pentru ca nu am raspuns o perioada mai mare de timp, am fost ocupat. Incearca sa cureti windowsul de fisiere vechi care nu le mai folosesti si scaneaza-l. Daca tot asa face, reinstaleaza-l, altceva nu prea ai ce sa faci.

| Fl4V1US explică (pentru Ruski):

Am rezolvat problema, era din placa video, dar acum s-a stricat hdd

| Ruski a răspuns (pentru Fl4V1US):

Inteleg, aveai date importante pe el?

| Fl4V1US explică (pentru Ruski):

Da!
Cum as putea sa le recuperez?

| Ruski a răspuns (pentru Fl4V1US):

Pai in principiu ar cam trebui sa apelezi la un service autorizat si specializat in asta. O sa te cam usture la buzunar dar asta nu cred ca o sa conteze din moment ce ai spus ca ai avut date importante pe el. Nu iti recomand sa incerci tu acasa cu diferitele programe de pe net, pentru ca exista posibilitatea sa se buseasca mai mult.