| Ef3ctt a întrebat:

Pune o întrebare

Cauta

Caută întrebări şi răspunsuri
Jocuri PC / Online
Ef3ctt
Alege un răspuns câştigător
Mi-am luat de curand o placa video gtx 750 ti

Am montat.o i.am instalat driveru...nimic pana acum

Cand am dat sa intru intr.un joc mi s-a oprit pc brusc

Ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?

Celelalte componente:4 gb de ram procesor Intel pentium dual core 2.5 ghz si o sursa de 450 w

1 răspuns:
| GoodLuck15 a răspuns:

Se poate sa fie de la sursa daca este una de 450w si mai ales una no-name poate sa nu scoata decat 250 de exemplu.Totusi sunt sa nu te aburesc cu sursa treaba sta cam asabig grinaca sursa nu duce se poate sa nu porneasca pc-ul deloc sau se poate atunci cand intri in ceva care forjeaza pc-ul sa cedeze.Eu am sursa de 650w dar nu una de firma ci una mai no-name dar totusi macar imi duce 8gb ram un Intel q9550 quad-core si nVIDIA zotac 770 2gb 256 bit.Bafta!