| Lex_Alex_1995_qBZg a întrebat:

Recent,acum destul timp am achizitionat Cs Go
Nu am pc ul prea bun si merge in lag foarte mare
Placa video este 7300se 7200gs
Procesor :Core 2 duo
Ram 1gb
Ce placa video sugerati sa cumpar pentru marirea fps urilor

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Normal ca ai un Fps mic si lag.
Daca este asa cum zici tu cu systemul.

2 Daca vrei o placa video zi-mi bugetul si de care dispui si iti recomand o placa buna in acel buget.

Problema cea mai mare este de la placa video care nici macar nu-i un Gs din seria 8000+ sau chiar 9500GT asa ca nu poate duce nici la minim jocul (abia ajunge la 65% performanta la minim) cu toate detaliile pe Low si rezolutie mica.

3 Poti sa imi zici ce buget dispui si iti pot sa iti sugerez placi video in acel buget sau o placa video buna la acei bani.
Daca dispui de o suma mai mare sau relativ buna pot sa iti fac si un pc pe piese sa poata rula mai bine si mai eficient jocurile cu un Buget redus.

| Lex_Alex_1995_qBZg explică (pentru DragomirMihail2020):

Pe mine ma int daca este compatibila placa video gtx 750 ti oc.
Placa de baza e P5PL2-E

| Lex_Alex_1995_qBZg explică (pentru DragomirMihail2020):

Vreau sa stiu daca gtx 750. e compatibila
Placa de baza e P5PL2-E
si bugetul pe la 3-5

| Lex_Alex_1995_qBZg explică (pentru DragomirMihail2020):

Vreau sa stiu daca gtx 750. e compatibila
Placa de baza e P5PL2-E
si bugetul pe la 3-5.

6 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Imi era suficient un singur comentariu:
1 Orice placa video merge pe placa de baza indiferent care ar fi aceea veche, noua...
Chiar daca pe o placa de baza una veche (cu socket 775) pui Gtx 1080 sa zicem ar merge doar ca face bottleneck cu celelalte componente:
Gtx 1080 trebuie sa ai minim 8Gb ram si procesor Ok generatie 4 cel putin Intel sau seria Fx 8000+.

2 Si eu ma gandeam la un 750 Ti sau R7 360 performantele sunt oarecum asemanatoare.
Ma gandeam ca daca nu ai un buget mare sa iti recomand o placa buna chiar si la acei bani.

R7 360 OC 2Gb DDR5 128bit este o placa veche dar duce fara problema si jocurile actuale la fel ca si GTX 750 Ti.
http://li.ro/x7cv

Iar daca ei vrei sa cumperi un Gtx 750 (fara Ti sau Oc) dai 510 Lei cu tot cu transport singurul cel mai ieftin.
https://www.forit.ro/......5-128-bit/

| Lex_Alex_1995_qBZg explică:

Si merge la placa de baza p5pl2 e?