| 23927 a întrebat:

Sal'tare.
Am si eu o problema in unele jocuri, cum ar fi global agenda, gta iv, alien vs predator 3... jocuri dintracestea de exemplu dead space imi merge perfect fara sa se blocheze. In unele jocuri se bloceaza 1 maxim 2 secunde apoi merge bine vreo 10-15 secunde iar apoi iar se blocheaza 1 maxim 2 secunde sau chiar din 5 in 5 secunde sa se blocheze cum ar fi in left 4 dead 1 sau 2, mi se blocheaza constant, joc 5 secunde fara sa se blocheze la low cu tot si dupa 5 secunde se blocheaza iar 1 maxim 2 sec dar uneori se blocheaza odata la 2 secunde cam asa. Stie cineva vreo solutie? Mai ales cand fac overclock, se blocheaza si mai al dracu' si pecand la overclock ar trebui sa fie performata mai mare nu mai mica.
Pc Specifications:
Pentium 4 3. 20 GHZ HT ENABLED 478 SOCKET.
Geforce 7600gs 256vram 128 bit.
1Gb ram ddr3 1x1gb
Placa de baza: P4i65G 478 SOCKET
Oare sa fie de la ram? Oare pentru ca am prea putini?
Vreau sa metionez ca. Cateodata cand intru in left 4 dead imi merge perfect fara sa se blocheze dar doar coadeodata nu intotdeauna.Am nevoie de ajutor, daca stie cineva care-i problema...
Ce am incercat:
Am oprit HT de la processor ( Degeaba tot se bloca 1-2 secunde)
Am oprit overclock (degeaba)
Am dat default la setarile placii video (degeaba)
Am dat default la setarile din bios (degeaba)
Deci... am nevoie de ajutor...
Oare sa fie HDD-ul pe morate si asta sa fie problema?
Sper ca aveti un raspuns cat mai concret.

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Cauza 1 problema cu windowsul
2 drivere prost optimizate incearca alte drivere
3 mai adauga 1 gb ram si vezi atunci

| 23927 explică (pentru AlinKun):

Merci mult man! Era de vina windowsu, am instalat altul tot xp sp3 si acum merge perfetct! FUNDA!

2 răspunsuri:
| 23927 explică:

Nu stiu, poate o fi de la windows cum zici uh. e un windows xp sp3 eu zic ca nu-i probelma cu el. virusi n-am, peste 4 zile o sa mai adaug 2gb ram ddr3 sa vedem atuncea cum este, poate o fi mai bine... revin cu raspus.Pana atunca v-a mai astept cu pareri happy.