| vlad700 a întrebat:

Sal,TPU,au ceva placile radeon hd de la AMD?
Ps, e pentru un calculator de gaming, placa e radeon hd 7750 gddr5 si daca nu stiti nu raspundeti

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

7750 e aproape ok, dar daca vrei gaming serios, iei MACAR un 7770 sau 7850 daca vrei sa joci pe un monitor fullHD sau de rezolutie mai mare. In ce sistem o sa bagi placa, iar daca nu e facut inca, care e bugetul pentru toata cosmelia si ce componente ai deja?

| vlad700 explică (pentru KodrutZ):

In sistem de procesor i5 3330 de 3 Ghz, 8 gb RAM si o placa de baza care suporta doua placi video

| KodrutZ a răspuns (pentru vlad700):

Mai bine un i3 si o placa video mai rasarita. E pacat de i5, ia macar un HD 7770...