| Musteata_Cristi_1997 a întrebat:

Ce parere aveti ar fi bun acest procesor pentru jocuri http://www.mediadot.ro/......d,momentan am Intel dual core 2, 4 ghz si daca ar fi o schimbare! Restul sistemului este placa video ati radeon hd 6670 1gb ddr5 si 2gb ram.Precizez ca vreau sa joc bft 4, nfs rivals etc jocuri mai noi! PLS

2 răspunsuri:
| AlinPrunny1991 a răspuns:

Ii scump sa stii ca nu conteaza intotdeauna procesorul si placa video si rami ex call of duty "gostul" minim 6 g ram eu am un phenome 2 pe 4 nuclee la 3300 o placa video de 1g pe 256 de biti(atentie sunt foarte imp. biti) nvidea gts 250 eu nu suport ati radeon pararea mea ii sa treci pe nvidea si ca procesor phenome 2 pe cate nuclee vrei u in functie de bani. eu sunt foarte multumit si il am de 2 ani mersihappy bafta

| KodrutZ a răspuns (pentru AlinPrunny1991):

Macar de-ai sti sa scrii NVIDIA...iar bitii sint importanti cind discuti de placi din aceeasi generatie. Nu de alta, dar GTX 750 Ti-ul meu pe 128 de biti sterge pe jos cu 250-ul ala in orice scenariu.
@Cristi: Iti trebuie un quad serios pentru BF 4, ori un i5, ori de-alde FX-6300 sau de genul de pe la AMD.