| Hanzo a întrebat:

am o intrebare pentru voi. Cei care stiu jocul Outlast merita sa il descarc si sa ma joc sau nu. Eu as merge pe varianta sa nu mi-l descarc pentru ca am aflat ca intr-un final vei murii din cauza politistilor dar astept parerile voastre. !

Răspuns Câştigător
| razvyaga a răspuns:

Da asa este finalul, si este si repetitiv. Dar este un joc foarte frumos si eu zic sa il joci si sa vezi.

| Hanzo explică (pentru razvyaga):

Ma cum sa fie un joc frumos daca esti intr-o casa in care sunt o gramada de jegosi care te omoara?

| razvyaga a răspuns (pentru Hanzo):

Ma lasa-te daca nu intelegi frumusetea unui joc.

3 răspunsuri:
| Shadow003 a răspuns:

Uite, eu stiu de Outlast si am evitat fiecare imagine, videoclip posibil doar pentru a putea juca acest joc si sa pot sa fiu surprinsa de final si de tot ce are jocul de oferit, dar tu deja joci jocul degeaba pentru ca stii cum se termina, pur si simplu ai distrus frumusetea de a juca un joc mai ales Outlast. Outlast este un joc care il recomand sa il joci intr-o camera intunecata cu castile date oarecum la maxim. Dar daca deja stii finalul si ce o sa se intample atunci frumusetea jocului dispare, acel sentiment de frica si de disperare sa cand stii ca nu te poti apara poti doar fugi, ascunde si mai e posibilitatea de a muri, dar nu conteaza finalul conteaza experienta pe care ti-o ofera jocul, si Outlast merita sa il joci, dar nu ma crede pe cuvant incearca-l.