| Speed99 a întrebat:

winking
Am o problema mare! straight face Am un PC care tot se stinge straight face nu stiu de ce? Ma joc 3-4-5 minute si dupa aceea se stinge! Ce ar putea sa fie? Credeti ca e placa de baza de vina?
P.S: Am incercat sa il curat fiecare colt de praf din el, am dat jos si placa video, am schimbat coolerul, m-am uitat la siguranta, am pus si pasta din aceea pentru cooler si tot nimic crying

5 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Daca se opreste doar la jocuri verifica daca ventilatorul de la placa video se roteste usor doar sufland peste el.Se roteste greu, desfacut, scoasa folia protectoare din spate si pus o picatura de ulei de ungere pentru masina de cusut pe axul acestuia. Dupa oprire daca atingi placa video si aceasta frige, asta-i problema.

| PolBoss a răspuns:

Pc-ul tause inchide deorece una din componentele lui se inlzesc prea tare, poate fi procesorul sau placa video, verifica daca unul din coolere nu este stricat.

| H1H1OGH0S7 a răspuns:

Ai ventilator de racire! Cred ca din cauza asta.

| 4Tuning a răspuns:

Mdea si eu am patit la fel... Windows-ul e devină oameni buni, ce e așa de greu?

| abobu23 a răspuns:

1 uitate la windows
2 sursa poate sa fie de vina
3 hardul
4 butonul de pornire poate un fir este smintit