| EternaLove a întrebat:

Astazi faceam un "voiaj" prin pc si am gasit cateva componente instalate despre care nu stiu nimic cum ar fi: Microsoft. NET Framework 4 Client Profile, Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable, Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable, si MSXML 4.0 SP2. Acum, intrebarea mea e urmatoarea: ce sunt toate astea si la ce folosesc? Sa le sterg, sa nu le sterg?

Răspuns Câştigător
| mariusyk08 a răspuns:

Nu le sterge, altfel nu iti vor merge unele aplicatii.
Net framework e un update la driverul placii de retea si face net-ul sa mearga mai bine. Visual++ se instaleaza de obicei odata cu instalarea unor drivere de la placa video sau cand instalezi unele jocuri care necesite anumite C++-suri.