| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema la PC cand instalez windows-ul mi se restarteaza in timpul instalari, sau faca nu imi arata PCY.SYS corupted

ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Sunt din mai multe motive:
1 Windosul nu-i Original sau nu-i bun (nu bootabil ).
2 Conteaza si ce fel de Windows ai avut si ce Windows ai acuma.
3 Daca Systemul tau de operare are memorie suficienta.
4 Daca ai un virus in sytemul tau.

| Mamiron a răspuns (pentru Mihail2020):

Am mai incerca odata si mia zi ceva de memorie sistemului dar nu am inteles tot ca era in engleza, si daca e de la asta ce trebuie sa fac?

| Mihail2020 a răspuns:

Memorie de system.
Nu este eroare Memoria unde vrei tu sa bagi adica in C este insuficienta.
Un windows oricare windows trebuie sa aiba o memorie suficienta in C ca-m aproximativ 32Gb este recomandat.
Ai memorie prea mica acolo unde ai Windosul si nu poti sa instalezi alt windows.
Nu stiu trebuie sa stergi un driver (E, F, G, etc) unul singur si sa bagi mai mult in C sa fie macar de 32Gb nu stiu cat are windosul tau maxim intr-un windows are 15Gb-30Gb maxim trebuie sa completez memoria in C.

| Mamiron a răspuns (pentru Mihail2020):

Da dar toata treaba este ca eu nu ajung la partitii imi da eroarea asta cu mult inainte.

| Mihail2020 a răspuns (pentru Mamiron):

Nu stiu daca iti da eroare sau nu prea sti sa instalezi un Windows?
Este bootabil CD/DVD ca poate fi si de acolo.
Ai link cum se instaleaza Windosul si daca faci la fel si ai o eroare imi zici pana unde ajungi cu instalarea?
Link cum se instaleaza Windosul.
http://www.youtube.com/watch?v=PQGAEXEIj5w

| Mamiron a răspuns (pentru Mihail2020):

Ajung pana la 0.26 secunde si imi da eroare si cu alt cd ajung pana la licenta acolo unde dai f8 si isi da restart