| Cipy23 a întrebat:

Sall TPU! Am un pc mai vechi si vreau sa fac upgrade la el ca sa pot sa joc jocuri mai noi cum ar fi metro 2033 si alte jocuri de genul. PC meu are urmatoarele componente :
Procesor : Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 06GHz (2 CPUs)
Memory : 2048MB RAM
DirectX Version : DirectX 9.0c
Chip Type : ATI Radeon Graphisc Processor (Cu Pixel Shadred 2.0 )
Total Memory : 512.0 MB
Rezolutie Display : 1280 cu 1024 (32 bit ) (60Hz)
Daca mai aveti nevoie de informati despre pc-ul meu spuneti-mi
Deci ce imbunatatiri ar trebui sa-i fac si unde?
Multumesc Anticipat DAU FUNDA 100%!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa iti upgradezi placa video si processorul si ar fi bine sa-ti instalezi si windows 7 deoarece vine cu el si directx 11 problema e daca merge dar cu o placa nVIDIA gt 4400 merge perfect si o sa joci jocurile la ultra

| Cipy23 explică (pentru anonim_4396):

Ms de raspuns, dar daca o cumpar ( am gasit-o aici http://www.onsite.ro/......40-di-1gd3 si vreau sa joc metro 2033, procesorul o sa ma traga in jos?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cipy23):

Nu chiar deloc

| Cipy23 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, ai primit funda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cipy23):

Ok

5 răspunsuri:
| mihaihiruta a răspuns:

Daca mai ai un calculator iai ramii