| MinionDodo a întrebat:

Sall, TPU! Am Windows XP. Parintii mei au pus parola la calculator si as dori un site su o aplicatie de aflare a parolei.

Răspuns Câştigător
| aka7up a răspuns:

Atunci cand va cere userul si parola apesati de 2 ori combinatia de taste ALT+CTRL+Dell (delete) (toate 3 simultan) si o sa va apara 2 casute, una de user si una de parola.

La username introduce-ti Administrator, iar la parola nu mai introduceti nimic si ii dati ok, dupa care va veti loga in calculatorul vostru.

Aceasta solutie merge numai in cazul in carea aveti Windows XP, sau Vista/7 cu conturile de administrator puse pe Enable (ele ca default sunt date disable) si fara parole.

Dupa ce v-ati logat in calculator singurul lucru care mai ramane de facut este sa mergeti la conturile de useri de calculator si sa va schimbati parola.—> Mergeti pe Start

—> Settings

—> Control Panel

—> Users Accounts

click pe userul vostru si Change password, introduceti parola in cele 2 campuri (noua si confirmarea noi parole asta numai daca mai vreti sa aveti parola) apasati butonul de change password si gata. Funda?happy

| MinionDodo explică (pentru aka7up):

Multumesc din inima!

1 răspuns: