| MioaraParalescu a întrebat:

asculati ce vreau sa fac. Vreau sa cumpar o placa video ce aretongueCI Express 2.0 iar placa mea de baza are doar un slot PCI Express 1.0.Credeti ca imi va merge?
Si ce probleme as putea intampina?
Vroiam sa cumpar o placa 7900 gtx da nu am prea vazut pe net. de cumparat si placa e destul de veche, 2006.Sau daca mi-ati putea recomanda niste placi video sa aiba PCI Express 1.0 dar sa fie bune pentru gaming.Am un buget de vreo 300-350 lei pentru o placa.Va rog dati-mi niste sfaturi dau funda!

1 răspuns:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

PCI Express V.1.0 e facuta pentru placa video de aia de camera.Iti recomand sa iti schimbi placa de baza.