joc cs 1.6 si de 1 an mama nu ma mai lasa sa ma joc pentru ca ea s-a luat dupa o prietena de a ei ca violenta/impuscaturile nu fac bine.Eu i-am spus sa ma lase dar nu vrea sub absolut nicio forma cum as putea s-o conving sa ma lase sa joc
P.S:Am 12 ani

6 răspunsuri:
| relax22 a răspuns:

Oricat ai cauta in arhivele institutiilor sau pe Internet nu vei gasi nici un studiu concludent care sa ateste ca jocurile pot genera un comportament deviant.
Dar si acesta este un DAR mare faptul ca ai un mouse sau un controler in mana si o pereche de casti pe urechi nu te indrepteste sa fi nesimtit. Nu e greu sa te comproti civilizat online si sa iti pastrezi integritate iar atata timp cat respecti ce am zis eu mai sus e totul OK. Arata`i mamei tale acest raspuns poate o sa isi schimba parerea.
Dar nu lasa scoala pentru calculator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff am mai vazut asa parinti! Gasestei o intebuinta educativa ai putea sa i spui ca acest joc iti da mai multa dexteritate si asa este.Ps maica-ta sa nu fie influentata de prieteni ei ca mint foarte mult en legatura cu jocurile cu impuscaturi.Dar pune scoala pe primul plan creaza dependenta.Bafta

| Juravle_Mario_1991 a răspuns:

I-a numai note mari.

Am incercat si chestia asta dar.....nimic nu cred ca nimic n-o s-o faca sa se schimbe

| Hackz0r a răspuns:

Pai. incearca sa ii arati. si sa spui ca nu trebuie sa se ingrijoreze ca nu o sa devii agresiv

| CristianoRonaldo22 a răspuns:

Sa ai note bune la scola si poate o sa te lase.Ramaneti la un acord amandoi, de ex:Sa te joci 3 ore pe saptamana, etc... Sper ca te-am ajutat.