| TintarTehno a întrebat:

Sall TPU, m-am reapucat de VisualBasic. Deci am un buton cu un textBox, eu vreau sa introduc in texboxul(multiline) un cod VB apoi sa apas pe buton. Dupa ce am apasat pe buton codul din textbox sa inlocuiasca codul programului in timp real.
Pot face asta?
Dau funda si scuze daca nu am fost prea explicit

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De putut poti. Fisierul sursa il editezi ca orice alt fisier si inlocuiesti ce ai tu nevoie in el. Problema e ca trebuie recompilat si pornit iar executabilul

| TintarTehno explică (pentru suntserios):

Problema e ca nu stiu codurile pentru asta, ti-asi fi recunoscator daca mai ajuta putin