| bdMISTER2013 a întrebat:

Acu 5 luni mi-am schimbat HDD-ul la PC si am intalat windows 7. Acu 3 zile am avut o problema. Nu mi se mai deschideau dll-urile respectiv rundll32.exe. Cel care ruleaza dll-urile. Am schimbat winows-ul si tot asa face dupa primul restart. Ce sa ii fac cum sa repornesc rundll32 imi da tot erori ca nu se pot deschide programe si nu pot deschide nimic. Cine ma ajuta va rog. Nu vreau sa mai reinstalez Winows-ul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce ai intrebat aici pentru ca 90% nu o sa primesti un raspuns bun. Mai bine dadeai un search pe google gen "rundll32.exe corrupt" ( am inteles ca e intr-un fel corupt, dar tu cauti ce vreiwinking )

| bdMISTER2013 explică (pentru anonim_4396):

Va apreciez toata incercarea de a ma ajuta. Credeti ca nu am cautat pe Google nu am postat pe forumuri? Dar nimic. Noroc ca am reusit sa creez un backup fals cu datele originale de la windows de pe cd. Am dat sa intalez in c:/windows/system32... + un restore de la ultimul update facut pentru al dezactiva. Totul ca nou acu baieti. Mersi ca ati incercat. Sa nu fiu nesimtit o sa dau si o funda.

8 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Antivirusul este actualizat?

| bdMISTER2013 explică (pentru S3c0ndSh0t):

Antivirus? Chestia aia invechita care iti strica pc-ul si trebuie sa instalezi windows-ul din 3 in 3 luni? Iti zic ca merge mai greu pc-ul cu un antivirus. Cel mai recomandat este cel de la Windows. + ca daca nu cureti pc-ul si nu il golesti de prostii tot o sa iti mearga prost. Si o sa crezi ca ai virusi. La-so balta.

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru bdMISTER2013):

Antivirus?! Nu stii ce vorbesti happy. Am avut versiunea gratuita de la Bitdefender, am avut cateva probleme si am primit o versiune platita pentru un an. De atunci calculatorul merge tun, nici nu apuc sa vad loadingscreen-ul de la Windows si guess what, nici macar n-am SSD.

| bdMISTER2013 explică (pentru S3c0ndSh0t):

Daca ai Windows 10 sau 8 asa face. (Daca ai windows 7 minti) El are un timp limita setat. Si faza cu antivirusul. Nu pacalesti pe nimeni.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate Windowsul defect (DVD-ul) sau daca nu s-a dus HDD-ul.

| bdMISTER2013 explică (pentru Salontanul):

Lucrez in domeniu de pc de cativa ani... Nu este din cauza asta. Dar tin sa spun ca e cea mai buna intalare de Windows a mea. Merge perfect doar ca am rezolvat bugul cu runll32.exe dar nu se deschide... Intreaga problema vine de la o defectiune de la Microsoft. Intalare de drivere si actualizare. Nu inteleg. Dar o sa incerc un update. Oricum poate se gaseste unu mai inteligent sa zica sa fac ceva ce nu am facut sau nu m-am gandit. Oricum xD multumesc pentru raspuns.

| Salontanul a răspuns (pentru bdMISTER2013):

Probabil! N-ai pentru ce.