| IAmAnonim a întrebat:

Salut all! Am o problema la cs 1.6, am loat ban pe steam, 2 admini de pe acel sv mi-au scos banul dar cand incerc sa intru de pe cs steam imi zice ca am ban ....si cand intru de pe alt cs imi merge, ce sa fac la steam sa mearga din nou?

Răspuns Câştigător
| waZZup123 a răspuns:

Atunci ai primit ban pe steamid ...ar fi ultima cauza.Ca aflii steamid-ul urmezi niste pasi si anume:
Pasul1: Intrii in counter-strike/new game/alegi o harta(care vrei)
Pasul2: Deschizi consola si scrii sv_lan 0
Pasul3: Scrii status
Pasul4: Voila! Steam Id-ul tau
Dupa ce ai aflat steamidul scrii din nou sv_lan 1. Dai steam-idul detinatorului serverului si stie el ce sa faca mai departe.

15 răspunsuri:
| celnikar a răspuns:

Pe unele servere fara protectie poti sa joci si cu team-ul banat.

| IAmAnonim explică (pentru celnikar):

Pe mine ma intereseaza cum sa fac sa-mi mearga steamu pe acel sv

| celnikar a răspuns (pentru IAmAnonim):

Daca ai intrat cu cod de pe steam atunci nu e de la ban, este de la stem si nu mai ai ce face. Daca nu ai intrat cu cod si ai luat ban dupa care ai luat unban si nu merge sa intri pe server inseamna ca poate e ceva de la pc, am patit si eu.

| IAmAnonim explică (pentru celnikar):

Nu am intrat cu cod...de aia am loat steam sa nu mai vad codati happy dar ....am loat ban si dupa aia unban si nu merge ce pot sa-i fac la pc sau la steam?

| celnikar a răspuns (pentru IAmAnonim):

Mai exact ce iti arata de nu merge? Iti da vreo eroare sai nu se conecteaza?

| IAmAnonim explică (pentru celnikar):

Da-mi idu tau sa vorbim

| IAmAnonim explică (pentru celnikar):

Imi apare you have been disconected from this server.
Reason: Kicked : you have banned from this server asta imi apare cand incerc sa ma conectez pe sv dar a dat deja 2 admin unban si tot nu merge ce sa fac?

| celnikar a răspuns (pentru IAmAnonim):

Poate este ban permanent, la altceva nu pot sa ma gandesc. Nu folosesc messenger-ul.

| IAmAnonim explică (pentru celnikar):

Da mi-a dat ban permanent

| celnikar a răspuns (pentru IAmAnonim):

Si de ce nu spui asa? laughing Ban-ul permanent este asa dintr-o cauza, pentru ca este permanent (nu poate fi scos, doar daca iti iei alta placa de retea).

| IAmAnonim explică (pentru celnikar):

Nu ai inteles intrebarea" am loat ban permanent pe cs steam si apoi am loat unban dar tot nu pot sa ma conectez la sv dc? " acu sper sa intelegi

| celnikar a răspuns (pentru IAmAnonim):

Simplu: ai luat ban permanent. Permanent = Care există, care durează mereu sau mult timp fără a se schimba, care se petrece fără întrerupere.

| waZZup123 a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare cu a ta. La steam poti sa-i faci o chestie simpla..il dezinstalezi dupa care stergi folderul steam..si il instalezi din nou cu tot cu cs.In momentul in care ai primit ban s`au distrus anumite fisiere care apartin steamului si de reparat nu prea se poate. Funda?happy

| IAmAnonim explică (pentru waZZup123):

Am incercat asta si nu merge

| waZZup123 a răspuns (pentru IAmAnonim):

Atunci ai primit ban pe steamid ...ar fi ultima cauza.Ca aflii steamid-ul urmezi niste pasi si anume:
Pasul1: Intrii in counter-strike/new game/alegi o harta(care vrei)
Pasul2: Deschizi consola si scrii sv_lan 0
Pasul3: Scrii status
Pasul4: Voila! Steam Id-ul tau
Dupa ce ai aflat steamidul scrii din nou sv_lan 1. Dai steam-idul detinatorului serverului si stie el ce sa faca mai departe.

| k4rT a răspuns:

Daca ai avut hack teau prins cei de la Steam si tiau dat ban pe cont nu mai ai ce face ia-ti alt cont