| Razvanluca1804 a întrebat:

Am 14 ani și as dori un card(visa sau mastercard)dar nu știu dacă am voie și dacă da la ce banca(vreau sa k folosesc pentru achiziționarea unor produse prin intermediul online, ocazional un joc și ca-sa îmi intre alocația pe care.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ciubotaru_Cezar_Paul_1970 a răspuns:

Iti poti face card de la 14 ani! Trebuie sa te prezinti la o banca cu un tutore legal( mama, tata, etc) si sa te prezinti cu buletinul! Vei completa niste date si in 2 sapt ai sa mergi sa ti-l ridici de la banca! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Razvanluca1804 explică (pentru Ciubotaru_Cezar_Paul_1970):

Îmi poți recomandat o banca unde au un banchet pentru elevi sau sa imi lași un link?

2 răspunsuri:
| Jakye a răspuns:

Salut,
Trebuie să ai minim 18 ani pentru a avea card bancar.
Din câte știu eu, la liceu, dacă ai abonament la autobuz o să-ți facă școala un card pe care primești pe el în fiecare lună puțin din abonament. Să zicem că un abonament costă 145 de lei, aproximativ o să primești între 10 și 30 lei.