| AnonimulX1 a întrebat:

Salut, am avut zilele trecute minecraftul original pe telefon, l-am șters, am instalat altul de pe mod happy, l-am șters și pe ala și acum nu pot sa-l instalez iarăși pe cel orginal, îmi spune ca versiunea este incompatibila pe acest dispozitiv. PS : atunci când am șters originalul am apăsat din graba "da" pentru a salva fișierele pe dispozitiv. De unde pot sa le șterg? Mers!

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Instaleaza originalul de pe google play din telefon nu de pe alte siteuri, daca tot asa zice, trebuie sa stergi orice urma de minecraft si aia e mai greu putin, adica daca salvarea nu se face in cloud, salut salvari

| AnonimulX1 explică (pentru Tudy000):

Salut, eu vreau sa instalez minecraftul orginal de pe magazin play, în fișiere nu am minecraftul nici în cloud alt undeva poate fi?

| Tudy000 a răspuns (pentru AnonimulX1):

Vezi daca te ajuta tutorialul asta https://support.google.com/googleplay/answer/7513003

| AnonimulX1 explică (pentru Tudy000):

Nu mi-a fost de ajutor tutorialul din păcate... Același problema îmi spune acolo : aceasta aplicație este incompatibila cu versiunea de pe acest dispozitiv, adică am deja o alta aplicație, dar nu știu unde e, sunt salvate undeva fișierele ***, am dat și bani pe el degeaba

| Tudy000 a răspuns (pentru AnonimulX1):

Du-te in files la telefon la foldere, cauta folderul android, intra in el acolo gasesti folderul obb si in el trebuie sa fie ceva cu com.mojang sau com. minecraft, sterge tot legat de astea doua denumiri, practic astea sunt fileurile care ar trebui sterse manual, vezi daca merge dupa asta.

| AnonimulX1 explică (pentru Tudy000):

Am făcut ceva Feng suiuri și acum îmi merge, nu as fi întrebat dar am cautat și eu zilele trecute și nu mi arata nimic, de aceea am vrut mai multe răspunsuri. Mersi!

| Tudy000 a răspuns (pentru AnonimulX1):

Ma bucur ca ai reusit happy

| AnonimulX1 explică (pentru Tudy000):

Mda, acum se instalează 100% iar apoi îmi da eroare și mi da link-ul trimis de tine mai sus. Păcat cât l am avut, nu m-am jucat

| Tudy000 a răspuns (pentru AnonimulX1):

Well daca poti, resetare generala la telefon, faci frumos backup expres doar la ce ai nevoie si reset si atunci chiar nu mai are de ce sa nu mearga.