| YoMsG a întrebat:

am avut si eu un antivirus :"KASPERSKY INTERNET SECURITY 2013",si am vrus sa il dezinstalez si nu a mers,asa ca l-am sters, si daca vreau sa instalez :"AVG" nu merge imi zice ca e Kaspersky instalat ce sa fac ca sa mearga? PS:AM sters toate fisierele din C\Program file unde era instalat

8 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Nu se sterge asa un program. daca nu puteai sa-l dezinstalezi din control panel trebuia sa-l stergi cu un tool. gasesti unul aici (de asemenea este si tutorial cum sa faci) http://support.kaspersky.com/1464

| YoBuDy a răspuns:

Control panel/ add remove/uninstal, cauta acolo sa dai REMOVE la Kaspersky, pentru ca daca iti arata ca e instalat inseamna ca nu l-ai dezinstalat!

| YoMsG explică (pentru YoBuDy):

Nu-l arata acolo.

| YoBuDy a răspuns (pentru YoMsG):

Cauta-l unde l-ai instalat C:/Program Files, si probabil ca are un folder Kaspersky acolo, intra in folder si vezi daca ai pe undeva uninstall, daca nu ai uninstall, sterge folderul.

Sper ca te-am ajutat!

| YoMsG explică (pentru YoBuDy):

De acolo am sters tot

| ovidiu8msn a răspuns:

Fao,,manual.''. Eu asa mai fac. Intri la Start->search-> denumirea antivirusului (pentru inceput scrie doar un cuvant, nu toata denumirea.In cazul tau: caspersky. Asa o sa vezi daca ai mai multe dosare de sters) Dupa ce le-a gasit mutale pe desktop si apoi in Recicle been. Dupa care le stergi. Dai un restart si vezi daca ai rezolvat problema. Am vazut persoane care nu au mai putut sa scape de antivirusuri dupa ce le-a instalat. Nici macar daca le,, icinerau''. Sper sa nu fie si cazul tau.

| iulyan_9096 a răspuns:

Intri in start>control panel>add remove si cauti acolo programul apoi in dreapta lui ii dai uninstal

| Scorpion1994 a răspuns:

Descarcati total uninstall si cu ala o sa mearga fiindca programu ala cauta in fiecare folder tot ce ai si iti sterge absolut totul de la folderul respectivbig grin