| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am fost la un prieten sa ii pun windows 7 de pe un stick, am mai facut lucruri ca acestea de foarte multe ori dar de data asta nu a vazut stickul deloc, m-am uitat pe net si am facut niste setari in BIOS incat am ajuns sa imi vada fiecare lucru, dar nici un semn de stick, stiu numele stickului si cum ar trebui sa arate dar nu, le-am incercat pe toate noi, nici unul nu era, dupa toate acele setari am vazut ca puteam sa selectam un CD, adica bagam un CD acolo si il puteam boota, deja avea el unul cand a mai incercat el singur sa isi faca windowsul, zis si facut, motivul pentru care voia el sa isi bage windows 7 este pentru ca stia ca ii merge mai bine deoarece nu are un calculator foarte performant si vrea sa ii mearga jocurile mai bine, in acelasi timp am vrut sa ii stergem partitiile deoarece voiam si sa ii dam reset, am sters toate partitiile dar am avem o problema imensa. Dupa ce am sters toate partitiile mai putin una pe care are el poze si video-uri nu am mai putut crea nici o singura alta partitie, ne lasa sa cream una noua doar cu 7000 MB maxim (nu mai tin minte sigur cat dar pe acolo), la mai multi MB nu se intampla efectiv nimic, daca dadeam pe format la orice nu ne lasa si in acest mod nu doar ca nu am putut instala windowsul, i-am sters si vechiul windows cu tot cu sistemul de operare cu care a fost cumparat (endless) si nu puteam face alte partitii, nici cu formatul care trebuie, nu puteam formata, nu puteam crea, i-am scos un calculator vechi pentru a instala windows 10 inapoi pe stick pentru ca credeam ca nu il vedea din cauza ca este windows 7. Am terminat, am bagat stickul nici atunci nu l-a vazut, a ramas doar cu partitia cu poze si fara sistem de operare, este planuit maine (24.03.2019) sa vin cu un stick cu care am instalat windows 10 si vechiul stick am vazut ca nici la mine pe calculator nu il vede, il vedea doar pe cel vechi cu care instalam eu windows 10, deci f posibil sa functioneze si la el, insa dupa ce deschidem instalarea de la boot imi este frica sa nu putem face nimic cu partitiile si de aceea va intreb pe voi daca este vina de la windows 7 de nu am putut crea partitii noi sau daca este ceva de la pc si daca este va rog daca stie cineva cum sa rezolve... Ma simt vinovat si naspa in acelasi timp pentru ca pentru mine practic i-am stricat calculatorul, sper sa stiti care este problema si ce as putea face. (stiu ca sunt multe greseli gramaticale si vreau decat sa stiu ce as putea face sau daca este clar de la windows 7 este problema, nu vreau sa aud ca conteaza ce componente ai pentru performanta sau ca windowsul nu are treaba cu performanta, vreau sa stiu ce as putea face ca sa ii instalez corect windows 7 sau cum sa scap de glitchul cu partitiile sau ce o fi el, dau funda va rog pana maine de preferinta un raspuns, tot dau funda si daca raspundeti mai tarziu)

1 răspuns:
| DizzoRO a răspuns:

Niste propoziții vad ca nu au logica, scuze, am scris in graba.