| danutz_4058 a întrebat:

Am instalat ubuntu 16.04 si am o placa video AMD RX480 de 8GB/256 si nu reusesc sa instalez driverele video la ea si sa am un control panel la ea sa pot face unele setari ca in windows. Pe windows pe setari maxime la rezolutie 1280x1024 merge in 200 si cv de fps-uri constant si in Ubuntu nici macar 100 constant. va rog sa ma ajutati. Multumesc

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

De ai instalat ubuntu? laughing

| danutz_4058 explică (pentru Wr3nch):

Da ca merge excelent de bine dar nu am placa video nVIDIA ci amd...