| George1985 a întrebat:

Salut.Am internet de la RDS.Deasupra usii este un fel de adaptor in care intra firul de la ei de la RDS si firul care imi intra mie in casa la router si dupa din router conectat un PC prin cablu.
Vreau sa trag net la un alt calculator fara sa trag cablul prin casa si fara wireless.Am cumparat un adaptor ca cel mentionat mai sus astfel incat sa pot conecta 2 cabluri la el plus cablul de la RDS prin care vine netul.Totul bine si frumos am mufat un cablu (pe direct, nu crossover) si am tras de sus de la adaptorul de deasupra usii un cablu la al 2-lea calculator insa nu mai merge nimic,nici wireless nici nimic, cand il scot merge totul normal.ce sa fac?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa mai cumperi un abonament, haha. Pai tu cum vrei sa iti mearga asa?

| neutrino a răspuns:

Al doilea calculator il cuplezi tot la router, care trebuie sa aiba cel putin doua iesiri.

| George1985 explică (pentru neutrino):

Nu ma intereseaza sa mai bag iar cablul prin casa. daca pot direct din adaptoru ala de la usa.

| George1985 explică:

Sa inteleg ca nu merge sa trag din acelasi cablu si la celalalt pc?