| AnduZisAlexandru a întrebat:

Am o intrebare pentru voi, stiti de exemplu atunci cand vreti sa downloadati ceva si apare chestia aia cu "Your download will start automatically once your survey is complete."
Si iti da sa completezi una din cele 5 variante, unde trebuie sa pui numarul de telefon si sa trimiti SMS etc? Stie cineva cum pot sa fac aia fara sa trimit SMS sau sa dau numarul de telefon? Dau funda multumesc.

Răspuns Câştigător
| diteradrian a răspuns:

Nu se poate,sunt site-uri capcana,un fel de virusi. Cel care a pus la download jocul/filmul/melodia/fisierul respectiv,a directionat-o catre aceea pagina,care este a lui,si pe care daca intrii ii faci bani,adica doar daca stai pe pagina aceea si incerci sa faci chestionarul acela, in speranta ca iti va da drumul la download, ii creste numarul de vizualizari, si implicit banii. Sa nu faci prostia sa pui numarul de telefon acolo, ca o sa te sacaie cineva cu mesaje si apeluri de la diferite call-centere...iar daca ai si trimis sms...iti ia in jur de 3 euro. big grin

| AnduZisAlexandru explică (pentru diteradrian):

Eu nu am pus niciodata numarul de telefon rolling on the floor! Eventual puneam 1234566789 da nu mergea laughing! Asta e, multumesc pentru ajutor happy.

1 răspuns: