| HardCore7750 a întrebat:

Salut
Am o mare problema cu PC-ul, pe Windows 10, cand ma jucam CS:GO, dupa cateva minute imi dadea blue screen cu eroarea Unexpected Store Exeption, se incarca de la 0% la 100% si se restarta, am rebagat windows 10 din nou, cu toate toate driverele la zi, degeaba.
Am bagat apoi Windows 7, la fel, doar ca nu e blue screen, ci linii de culori pe orizontala si un sunet ascutit repetat.
Nu mai stiu ce sa fac cu el.
Va rog sa ma ajutati sad

4 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Poate ți s-a bulit placa video.

| HardCore7750 explică:

Am actualizat windows-ul, apoi am dezactivat updateurile sa nu ma bata la cap sa imi bag windows 10 din nou.
Driverele sunt la zi, altfel nu ar porni CS:GO, nu imi da blue screen imediat ce intru, ci dupa 1-2 ore
Placa video imi merge pefect, i-am dat 4 benchmark-uri, nu a facut figuri, am dus placa video pana la 62 grade, mai mult nu urca
La fel si la procesor, pana in 70 grade in 100% load, nu face figuri
Am desfacut PC-ul tot, si l-am pus la loc, am jucat un meci competitiv si nu a facut figuri pana acum
Multumesc pentru raspunsuri!

| HardCore7750 explică (pentru HardCore7750):

Am revenit la Windows 10, nici un blue screen dupa 5 ore de CSGO

| Budai_Ghitza_1991 a răspuns:

Fă update la placa video, Microsoft visual c++, direct x incearca sa dezactivezi si antivirusul daca ai altul decat Windows defender.
Verifică daca nu ai updateuri la windows in așteptare dacă da fă-i update