| ArifeLoveMuffins a întrebat:

Buna TPU.Am o problema cu laptop-ul si nu stiu cauza.Cam o luna de zile imi tot dadea blue screen cu eroarea 0x00000124 si de cateva zile a inceput sa faca asa tot mai des pana cand nu a mai vrut sa porneasca.Se aprinde, se incarca putin si ramane blocat.Am incercat sa reinstalez windows-ul dar degeaba.Vreau sa stiu ce are si ce ii pot face. Daca e problema cu hardul, cam cat costa toata manopera? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Problema ce o dă acel cod e de la procesor.Asta se datorează unei probleme cauzata fie de uscarea pastei termo-conductoare fie de supraîncălzirea acestuia
De când nu ai dus laptop-ul la curățat?
Dacă veci pururi atunci înseamnă că...îi timpu s-o faci.Acumulările de praf, scame, etc ce se aspiră fie din atmosferă fie datorită unei exploatări neconforme(folosirea laptop-ului pe genunchi, în pat, etc obturând astfel aerisirea componentelor și tot o dată provocând acumulări de scame pe sistemul de răcire al procesorului(în special; e vorba de acel radiator care vine de la procesor și este răcit de coler-ul turbină). Succes

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Se pare ca mai degraba este o problema de hardware. Poate fi de la orice compenenta a laptopului, asa ca cel mai bine ar fi sa te duci cu laptopul la un service specializat.

| DeyCj a răspuns (pentru Jipa95):

Acel cod provine din două cauze ce se referă la procesor happy.Îți spun din experiență asta Care sunt, am scris mai jos. happy