| Sebastyan122 a întrebat:

Salut, placa video in dekstop si pe net are temperatura de 47 de grade e normal?

Si tin sa mentionez ca am rx 570 4 gb si nu e praf in pc si ca sa imi dau seama cate grade am la placa video si la procesor folosesc CPUID Hardware Monitor PRO

3 răspunsuri:
| Benyamin173 a răspuns:

Uita te din bios.
Nu prea este normal sa ai in 46 de grade în idle ar trebui sa ai cel mult 40 (rx 580 8gb are in medie 38 de grade in idle)
Dar vezi sa nu ai probleme si la airflow ul carcasei, ce carcasa ai? Mai ai alte ventilatoare in afara de cele stock?

| Sebastyan122 explică (pentru Benyamin173):

Unde pot sa sa intru in bios
?

| Benyamin173 a răspuns (pentru Sebastyan122):

Aici nu stiu ce sa iti zic am vazut asta pe Youtube ca poti afla detalii despre întregul pc din bios dar nu stiu de unde il accesezi te poti uita pe Youtube si poate afli cum sau dai un search pe google, deocamdată nu am un pc sa stiu sigur ce sa iti zic, sorry