| Daryus3k2 a întrebat:

Salut, am o problema cand vreau sa instalez driver-ul pentru placa video. Am un PC pe care nu prea il folosesc, are un GTX 480 pe el si am o problema.
Acum ceva timp, 2-3 luni a aparut o versiune noua la driver-ul pentru placa video, am dat update la program si din momentul ala cand deschideam PC-ul imi spunea ceva de genu "Your PC ran into a problem and needs to restart " si isi dadea restart, cand isi dadea restart aceeasi chestie. Am reinstalat windows-ul, merge totul bine pana la partea cand trebuie sa instalez driver-ul pentru placa video, cam cand e pe la jumatate imi zice aceeasi chestie si isi da restart, am incercat si o versiune mai veche la driver dar tot asa. Care ar fi problema?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pun pariu ca windows-ul instalat e windows 10 ultima versiune aparuta... happy ia incearca sa instalezi un windows mai vechi! happy

| Daryus3k2 explică (pentru lpavel):

Pai cum fac asta? Am Windows 10 original pe DVD, nu e luat de pe net.

| lpavel a răspuns (pentru Daryus3k2):

Instaleaza un windows 7 de pe net, instaleaza-i driverele apoi iti reinstalezi din nou win 10 care-l ai, numai asa poti sa stergi ce a memorat! Pentru ca win 10 memoreaza driverele si le pune inapoi la reinstalare...