| florynflr19 a întrebat:

Am o problema cu laptop Acer aspire 7715
1.Am o placa video integrata si cand dau sa o setez in bios nu merge imi apare ca e pe 64 MB si nu pot sa maresc (sa umblu la acea comanda) Cand intru in placa video depe desktop imi apare Maxim memory 1308 Mb si Minim memory 64 mb
2.As vrea sa stiu daca am vreun slot sa mai pun o placa video dedicata mai performanta deoarece nu prea le am cu astea!

1 răspuns:
| Liviu781 a răspuns:

1.Nu te-ai exprimat bine adica nu prea am inteles ce vrei sa zici
2.Nu ai cum sa ai doua sloturi de placa video... cel mai simplu ar fi sa tragi programul cpu-z ( cpuid ) de pe net si ala iti arata in detaliu toate componentele laptopului tau adica de la placa de baza pana la ultimu slot, frecvente TOT!