| PleşaMihai21 a întrebat:

Salut! Am o problema cu laptopul meu. Este un Probook 4540s de la HP. Este, bineînțeles un laptop care nu e pentru gaming, are placa integrată și așa mai departe. Problema e ca, mi-am descărcat acum câteva zile, Gta san andreas, sa ma mai joc din când in când și peste câteva zile, adică azi, acum câteva ore, tasta D a început sa se comporte ca și cum ar fi tasta A. Am crezut ca e de la controalele jocului, am încercat sa schimb, am dat default, dar degeaba. Mi-am dat seama ca e mai grav, e de la laptop. Am mai avut problema asta la acest laptop și odată a fost nevoie sa schimb tastatura, mentionez ca nu e originala. A mers de fiecare data, pana a început sa facă iar asta și a fost nevoie sa reinstalez Windows-ul mereu. Credeți ca, fiind un calculator care nu e de gaming, poate fi afectat de jocuri? M-am saturat sa tot schimb Windows-ul. Nu am mai intrat de mult pe el și acum când am început iar sa ma mai joc, face iar spume...

6 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Pai de obicei cand ti se strica prima tastatura vei avea mereu probleme cu ea indiferent de ceea ce faci pe laptop, posibil si din cauza suprasolicitării jocului sa o ia razna mai usor tastatura si sa se arda circuitele mai usor dar cel mai simplu este sa schimbi laptopul si sa ai grija cu lichidele pe langa tastatura.

| Wr3nch a răspuns:

E un laptop destul de vechi sef, si cred ca problema ii e varsta.

| Ple?aMihai21 explică:

Văd ca îmi arată un semn cu galben și cu semnul exclamării. Am dat pe el și spune ca nu a reușit sa își facă update. Am dat Download la noul update și o sa îl instalez. Sper ca de la asta sa fie. Revin cu noutăți?

| Ple?aMihai21 explică:

Mda, degeaba am făcut update. Nu merg corespunzător tastele "Q,A,Z,E, D, C" deci pe diagonală e problema. Și pe fiecare dintre ele dacă apăs, se mai apasă încă unul, gen "qe, zc, ad". Îmi vine sa il sparg

| RTECdesign a răspuns:

Atata timp cand tastatura isi revine dupa schimabrea Windows-ului este o eroare de software care poate fi generata de supra solicitarea procesorului sau a HDD-ului, daca tastatura nu isi revine dupa schimbarea Windows-ului atunci este problema din circuitele tastaturi, ceea ce trebuie sa faci in caz asta e sa desfaci tastatura si cu betisoare de urechi si Alcol izopropilic va trebuii sa cureti Banda tastaturi!

| Ple?aMihai21 explică (pentru RTECdesign):

Mulțumesc, am sa încerc