| Username3 a întrebat:

Salut am o problema cu pc-ul nu stiu de ce dar mi se stinge de multe ori pe zi de ce? am windows 8 pls help.

2 răspunsuri:
| StGaLLa a răspuns:

Nu e neveoie acum de specificati daca verifici eventuale lucruri. Cum ar fi compnonetele tale sunt protejate de un sistem complex a BIOSULUI de la placa de baza adica verificare temperaturi daca pragu de temperatura este depasit la o componenta sistemu ca mod de protejare se stinge fortat pentru a nu se arde. Dar asta daca modu este facut corect adica este reglat se poate stinge si la 80 de grade cand la unele procesoare este deja prea tarziu si poate fi afectat fizic, sau sursa nu mai functioneaza corect cauzeaza scaderi de curent ce ajunge la stingerea pc-ului sau... o componenta ce nu merge in parametri noramli de fiecare data recomand ducerea lui la un service sau incearca ca tu personal sa verifici temperatura daca nu vrea sa duci la un service daca temepratura nu ar depasi de 60 de grade inseama ca e ceva hardware si e bun service happy

| mrexcess99 a răspuns:

Poti lasa aici specificatiile pc-ului tau? Nu pot sa imi dau seama de o eventuala problema daca nu dai nicio informatie, sunt sute de lucruri de la care ti se poate stinge PC-ul.