| BlackNight2012 a întrebat:

va rog eu ajutati-ma am o problema cu un laptop Lenovo G555 sa va zic si componentele lui Laptopul Are Processor AMD ATHLON X2 M320 La frecventa de 2.10 GHz Ram de 2, 00 GB (1, 75 GB Usable) HDD Sata 250GB HDD l-am Pus Pe IDE Din bios Pentru ca pe SATA imi aparea ecranul albastru da acum nu imi mai apare si de de aia l-am pus pe IDE asa Placa Video Este Un Ati Mobility Radeon HD 4200 DVD-RW Super Multi Double Layer asa problema este ca cand Instalez Windows Xp Service Pack 3 pe laptop cand fac acolo partitiile alea sa se instaleze Windows In Local Disk:C Asa Dupa ce se instaleaza Windows Xp Service Pack 3 In Local Disck:C dupa aia stiti ca urmeaza alea cu installing start menu Items etc asa dupa ce se instaleaza windows apare aia stiti voi dupa partiti cand se instaleaza la Finish dupa aia mai are o parte partea a 2 asa la partea a 2 se inchide singur dupa cateva minute bune se inchide singur laptopu da la Windows 7 Ultimate Nu face asa ceva de ce PLSSSS Help Dau fundita Va rog eu frumos ajutati-ma plsss help Ca Cand Instalez Windows Xp Service Pack 3 se inchide acolo la An Exciting New Look se opreste sta cateva minute la 39 de minutes acolo La An Exciting New Look Se opreste Laptopu Dupaia singur Inainte Nu imi facea asa de loc acum nu stiu ce are deci mentionez ca inainte nu imi facea asa ceva la windows xp acum am Instalat Windows 7 Ultimate 32 Biti pentru ca acesta merge doar acesta merge Windows 7 Adica toate Versiunile De Windows 7 Si As Dori Sa stiu de la ce este treaba cu Windows Xp Sp 3 de se stinge singur ca eu acum HDD DE 250GB Il Am Pe IDE Pus Ca Pe ACHI imi da dea Ecranul Albastru Si Acuma imi da si acum trebuie Pus Doar Pe IDE Si vreau sa stiu de ce mi se stinge Laptopu Lenovo G555 Va Rog Help Doar la Windows Xp Sp 3 Face asa se stinge acolo La Exciting New Look Acolo Se stinge da la Windows 7 nu face asa ceva De ce face la windows xp sp 3 va rog eu help plsss dau ce vreti voi nu mai sa imi ziceti de la ce este problema ca nu stiu ce sa mai fac ma scoate din rabdari plsss help imi vine sa ai dau una plsss help deci la Windows Xp Sp 3 se stinge La Exciting New Look acolo Si la Windows 7 Ultimate Nu face asa de ce Deci Mentionez ca HDD de 250 gb l-am Pus Pe IDE pentru ca pe ACHI imi da dea ecranul albastru mereu si ma enerva da pe IDE nu mai imi da ca si acum imi da pe ACHI ecranul albastru dar vreau sa stiu de ce mi se inchide la Eciting new look Acolo Unde trebuie sa astepti 39 de minute la instalare la installing star menu items installing netowork si tot asa cand astept sa se faca instalarea se stinge singur laptopu de ce ca la partiti nu face asa plssss help laptopu nu e in garantie pentru ca l-am luat de la un baiat laptopu acesta plssss help dau funda dau ce vreti voi nu mai sa ma ajutati ca ma scoate din sarite laptopu acesta la windows xp inainte nu imi facea asa da acum nu stiu ce are de ce face Funda Urgent Plsss help crying Funda+Vot Promit daca imi ziceti va rog eu frumos ca nu vreau sa mi se strice laptopu va rog eu frumos ajutati-ma cu problema asta plsss help crying dau funda

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Incearca alt windows,am mai intalnit situatii si cu un windows mergea, cu unul nu, incearca mai multe versiuni (sp3 dar din mai multe locuri)

2 răspunsuri:
| flavyusR a răspuns:

Poate nu-i bun windowsu sau nu l-ai facut bine bootabil. sper ca te-am ajutat.

| AndyServerFull a răspuns:

Boteaza CD-u supa care instalezi windows daca nici atunci nu merge inseamna ca nu e windowsu bun sau are laptopu cevastraight face sper ca te-am ajutat cu ceva baftastraight face