| KoZonacK a întrebat:

Am o problema cu placa mea video. De fiecare data cand pornesc PC-ul, cooler-ul dupa placa video nu porneste iar ca sa-l fac sa mearga trebuie sa il rotesc eu putin manual (adica bag mana in unitate si rotesc putin de el) si apoi functioneaza normal, insa ce as putea face ca sa nu mai patesc asta, sa porneasca si el normal ca toate celelalte coolere de pe placa de baza? Modelul placii video este: Nvidia Geforce 7300 GS. Multumesc!

3 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Nu prinde destul curent ca sa-l porneasca. Scoate firul de la ventilator din placa de baza si baga-l in alta gaura. Cheama pe cineva daca nu te pricepi.

Daca nu merge, da viteza ventilatorului mai mica (daca placa video permite)

| NightFurry a răspuns:

Incearca sa-l cureti de praf in interior si exterion, dar ai grija sa-l desfaci cu atentie daca tot nu functioneaza cauta cooler si radiator pentru placa.

| KoZonacK explică:

Imi cer scuze pentru categoria unde am postat intrebarea, site-ul este prost scriptat si nu am putut posta in categoria corespunzatoare