| IanchisAlex a întrebat:

Salut.
Am o problema cu task manager si cu regeistry editor.
Cand intru in el imi da eroare cu has been disabled to your administrator.
Va rog ajutati-ma cel mai detaliat raspuns are funda.

1 răspuns:
| Sotaro324 a răspuns:

Incearca sa rulezi comanda urmatoare in casuta care apare la Start-->Run (copy+paste comanda acolo si dai ENTER):
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

S-au modificat niste setari la Group Policy-->User Configuration-->Administrative Templates (poti ajunge acolo asa: Start-->Run-->scrii gpedit.msc si dai ENTER). Insa daca nu stii exact ce faci, nu mai fa modificari acolo, ca poate iar o sa ai probleme