| Gabriell1992 a întrebat:

Salut, am o problema la laptop. Am jucat in jur de 20 de minute un joc, aveam in jur de 90 de grade temperatura procesorului, iar acum am lag, chiar daca nu mai sunt in joc. Mi s-a mai intamplat o data asta, dar atunci am reinstalat windows-ul si a mers. Ma gandesc ca poate s-a schimbat automat pe power save, dar am verificat si nu mi se pare nimic schimbat in setari. Nu stiu ce sa zic, poate sunt persoane mai competente pe aici. Am dat si un search pe google, dar toti se plang ca au lag cand se joaca, dar nu si dupa.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Se numeste overheating, datorita supraincalzirii procesorul isi miscoreaza frecventa pentru a se raci si de aici ai lag.

Neaparat are nevoie de o curatare + o noua pasta conductoare daca nu vrei sa scapi de el de tot.

| Sh3d0wPr0w a răspuns:

Dai un restart, daca face a fel, stinge-l si lasa-l cam o ora sa se raceasca.Nu il pune undeva unde este temperatura scazuta.Adica sa-l dai de la +28°C la 1°C...ii faci mai mult rau.