| EugenXD a întrebat:

Salut.
Am o problema la PC, destul de grava pentru mine. La Windows 7 nu a fost nevoie sa instalez placa video pentru cateva jocuri (gen League of Legends), numai ca la Minecraft necesita asta. Bun, nu a fost nici o problema. Am instalat-o, dupa, cand intram pe browser pur si simplu am lag, pe oricare (sunetul se aude greu, pe bucati, de fiecare data cand misc cursor), dar nu numai in browser, cum pot rezolva chestia asta? Ofer funda celui mai bun raspuns, multumesc.

2 răspunsuri:
| alexb123 a răspuns:

Driverele trebuie instalate, indiferent ca iti merge calculatorul cu sau fara ele. Ai incercat sa defragmentezi partitia C? Sa dai un clean cu CCleaner?
Exact aceiasi problema am si eu, doar ca la mine se misca greu doar cand deschid o aplicatie. Eu unul ti-as recomanda un format.

| EugenXD explică (pentru alexb123):

Meh. decât să îl instalez să-mi facă iar figuri doar ca să joc minecraft, degeaba.