| xRlly a întrebat:

Salut, am si eu problema. Inainte aveam viteza la net de la WI-FI 14 mbps fara cablu conectat la Laptop dar in ultimul timp Laptopul meu nu mai utilizeaza intreaga performanta a Router-ului, problema o am de 2 zile si nu stiu ce sa fac. Am resetat router-ul, am resetat si setarile din PC de la WI-FI si tot degeaba. Am cautat si AMD Quick Stream sa vad daca il am in PC ca de obicei acesta este problema dar nu il am in PC, cand conectez un cablu ethernet viteza de net imi revine inapoi la normal, deci nu este problema de la router, cand deconectez cablul Ethernet viteza imi revine din nou la maxim 1 mbps, mai exact foarte slab, am 300-4000 ping cand nu folosesc cablul si nu pot sa fac nimic pe Google sau alte aplicatii care necesita Conexiune la net.

1 răspuns:
| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Daca ai rulat Jingling, ti-a intrat un virus in Router.

Daca nu, vezi daca nu cumva ti s-a terminat abonamentul (cati GB ai). Daca esti pe Orange, Salvarile (vopsite si ele tot in Orange) cam au obiceiul sa fure. Cum trece o salvare, cum iti fura din banda de trafic de internet. Cam toti soferii de pe salvare fura.