| Noname5645 a întrebat:

Salut TPU,
Am un ups PowerCom de cam 3 ani si cu ceva timp in urma cind i-l conectam la priza si apăsam pe butonul sau pentru al aprinde in loc sa se aprindă becul verde el ramine portocaliu si si face un sunet ca si cind i-l aprind si se conectează
ce rețeaua iar dacă i-l las așa pur si simplu se stinge.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

S-a dus acumulatorul! UPS-ul nu se scoate niciodata din priza si nu se opreste! Decat atunci cand ii schimbi acumulatorul!

| Noname5645 explică:

Cred ca nu mai înțeles corect cind i-l pun i-l priza si i-l aprind becul al trebui sa se facă verde dar el ramine portocaliu si folosește energia bateriei