| Yohei a întrebat:

Salut! Am un laptop, Acer Nitro 5, cu 8 GB de ram, nVIDIA geforce gtx 1650 4GB si procesor I5 9300H! Inainte de a reinstala windows ul (win 10), jucam minecraft, cu tot cu shader in 60 fps+, iar acum, dupa ce am instalat windows ul, cu toate driverele tot ce trebuia, merge jocul in mai putin de 50 si nu numai minecraft, mai multe. Stie cineva de ce?

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Salut, windowsul este optimizat pentru maximum performance ( daca nu, do it! ). In nVIDIA experience de asemenea poti "forta" placa video pentru performanta. Do it! Succes.