| culturistulanonim69 a întrebat:

Salut, am un laptop de tip i7-5500U si vreau sa stiu de ce cand ma joc jocuri prea mult timp, se incinge culer-ul si acesta se stinge. Inainte nu se intampla asa cand l-am cumparat, acum vad ca se incinge rau si dupa se inchide. Cum pot rezolva si de ce se intampla asta? Mersi!

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

E foarte normal, asa se intampla cu laptopurile, ai nevoie de un cooler care se pune sub laptop
Ceva de genul asta, dar cauta unul care sa se potriveasca cu marimea laptopului tau
http://www.pcgarage.ro/standuri-coolere-notebook/deepcool/wind-pal-fs/
Voucher reducere pc garage:WA6S16MR

2 răspunsuri:
| Annonnymus005 a răspuns:

Nu este deloc normal! Se incinge atat de rau incat se stinge ca sa nu se arda procesorul! Du-l la curatat si schimbare pasta termoconductoare(sau daca poti curata-l cu si schimba pasta singur) Pe viitor, i-ati un coolingpad(ventilator ce se pune sub laptop) Funda?

| AlexDFY a răspuns (pentru Annonnymus005):

Atat timp cat nu schimbi paste termoconductoare si nu stergi praful, e foarte normal sa se supraincalzeasca.