| Sotaro324 a întrebat:

Salut am un pc... l-am adus acasa de la bloc. l-am bagat in priza totul bine nu se vedea imaginea. la desktop si i-am dat un restart... si a facut bum. si s-a oprit si nu mai porneste explicati va rog si solutii! funda cel adevarat

3 răspunsuri:
| Comandantul a răspuns:

Pai a plesnit ceva in el. Poate fi un condesator din sursa/placa de baza. Poate avea apa/sau scurt in unitate si cand ai dat restart a facut poc (mai putin probabil varianta asta dar...)Poate fi de la placa video tot ceva de genu pusa gresit sau iesita din pci.Motive sunt nu ducem lipsa.Ia unitatea (daca te pricepi ) si verifica toate piesele (vizual cat si in pc ).De la sursa pana la condesatori. Sper ca am putut sa te ajut.Ai grija de tine si spor la treaba.

| Sotaro324 explică (pentru Comandantul):

O piesa din spate. care intra firu de la desktop se misca asta sa fi fost? problema? si cel mai probabil placa video e dusa?

| Comandantul a răspuns (pentru Sotaro324):

Care piesa si care fir? Fi mai explicit te rog. Daca crezi ca o piesa ti se pare ca are "alterata" forma sau pozitia atunci se poate sa fie acea piesa