| whynot2405 a întrebat:

Salut,
As vrea sa stiu daca voi putea rula GTA V-ul pe PC:

Windows 8.1 (64-bit)
Laptop
Intel Core i5-4200U CPU @ 1. 60GHz 2.30 GHz
RAM: 4 GB
Nvidia GEFORCE GT 740M
Muntumesc, anticipat...

Răspuns Câştigător
| Wanted2 a răspuns:

Cu procesorul o sa ai probleme dar poti creste performanta cu razer cortex.

| whynot2405 explică (pentru Wanted2):

Eu ma gandeam ca voi avea probleme cu placa video...
Dar daca imi fac overclock, nu il voi putea rula?

| Wanted2 a răspuns (pentru whynot2405):

Este periculos sa faci overclock nu iti recomand sa faci asta ai putea sa arzi procesorul, dar totusi daca o faci monitorizeaza des temperatura procesorului, dar cu razercortex ar trebui sa mearga si sa obti performante suficiente pentru a juca.

| Wanted2 a răspuns (pentru whynot2405):

Si cu placa vei avea putine probleme.
Dar cu setarile video pe medium sau minim ar trebui sa functioneze.

| whynot2405 explică (pentru Wanted2):

Cum trebuie sa procedez cu razer cortex? Trebuie numai sa il instalez?

| Wanted2 a răspuns (pentru whynot2405):

Il instalezi, iti creezi cont, intri la boost si bifezi toate casutele, iar mai sus de casute este Game Boost Options dai click pe ea si intri la services acolo bifezi iar toate casutele la fel faci si la non-windows services si la others doar ca acolo nu bifezi Launcher Game on Game Desktop.

| whynot2405 explică (pentru Wanted2):

Multumesc, mult de ajutor! Sper sa functioneze cand se va lansa GTA V-ul...

| Wanted2 a răspuns (pentru whynot2405):

Incearca sa il descarci de pe net pentru ca nu sunt sigur daca o sa functioneze si daca nu merge dai bani degeaba