| Cenarx a întrebat:

Salut as vrea sa stiu toate armele si armurile de razboinic din metin2 ro in ordinea lor corespunzatoare si la arme as dori sa scrietidoar sulitele big grin

Răspuns Câştigător
| AndraXD a răspuns:

Acele sulite de care vorbesti sunt armele 2 maini asa-i?big grin
Deci incepem cu armurile:
1.Platosa d calugar de las lv 1-folosita ca si armura de viteza
2.Blindaj Placa de fier lv 9
3.Platosa de tigru lv 18
4.Platosa de leu lv 26-daca iti faci una +8+9 nu vei mai avea nici o problema pana la armura de lv 48
5.Platosa mortala de lv 34-folosita pentru conturile mici la farmat
6.Platosa Dragon lv 42
7.Platosa cu solzi LV 48-daca reusesti sa faci armura asta+6+7 cu o protectiei+3 si o grabei+3 daca e cauzul totul va fi perfect pana la DGA
8.Platosa de Aur lv 54-aceasta e o armura de forma dupa mine atata timp cat n-are + si pietrajul potrivit
9.Platosa Zeului dragon AKA DGA-pentru un razboinic e foarte imporant sa ai una+8+9 pietrata bine pana vei ajunge sa porti urmatoarea armura care iti va da voie de la lv 66 in sus
10. Otelul Negru isi schimba lvurile in functie de plusuri:
-LV 66 +0/+2
-LV 67+3/+4
-LV 68+5/+6
-LV 69+7/+8
SI FINAL ARMURA +9 LA LV 70:d CARA REUSESTI PENTRU INCEPUT INAINTE DE LV 75 un otel+6+7 pietrat frumos poti ajunge sa faci usor si lv 80
Apoi armura ce evolueaza din otelul+9 este Posedatabig grin sau Platosa de smarald parcabig grin
Dupa posedata in ro nu vei gasi armura albastraight face sau kinglaughing) e o prostie imensa asta...

La arme is prea multe si neinsemnatebatting eyelashes
Pe cele care trebuie sa le stiti sunt usoare:
-Sabie lv 1-daca faci una+7 pana la lv 20 iti va fi usor mai ales daca esti pe aura
-Sabie Lata-lv 20 aici depinde daca vrei ca pana la lv 30 sa cresti bine fara sa schimbi incearca sa faci +9 lata...
-RIB sau FMS adica Lama fier rosiu sau sabie luna planawinking-aceste arme sunt cele mai imporante pana la armele de lv 65...incearca sa faci una din ele +7+8big grin dar merge si +6 dar insemnand ca le vei schimba la lv 55 cu lama eliberare+7 daca nu am Paguba medie buna;batting eyelashes
-Sabie batalie, Magnetica si Partizan lv 65-poti face una din aceste arme +7+8+9 depinde de cum ai celelalte metode...recomand sa nu dai pertizanul sau batalia la dt doar magnetica e recomandata cai o mare pierdere celelalte 2
-Sabie manie si Sabie otravita lv 75 pana la lv 80 iti ajunge una din ele +7+8 cu paguba medie de la 20 in suswinking
La lv 80 din bataliei se face sirius sau triton si gatabig grin

4 răspunsuri:
| ZeroBLADE a răspuns:

Armele:
Sabie,glefe LV1
Sabie lunga, sulitza Lv 5
Iatagan, lama decapitare lv 10
Sabie de bambus, Sulitza paianjen lv 15
Sabie lata, guisarme lv 20
Sabie de argint, coasa de razboi lv 25
Sabie luna plina, Lama de fier rosu lv 30
Sabie orhidee, Furca de lupta lv 32
Sabie bastard, halebarda lv 36
Sabie barbar, secure uriasa lv 40
Sabie sangeroasa, sulitza ghetar lv 45
Sabie mare, sabie 12stafii lv 50
Lama eliberare, lv55
Sabie semi-luna, ucigator de lei lv 60
Sabie ninfa,partizan, sabie batalie, magnetica lv 65
Sabie otravita, sabie groll lv 75
Sirius.m-am incurcat ca nu mai stiu lv 80
Lunara 95
Arme atatea stiu

Armuri:
Platosa calugar lv 1
Blindaj placa de fier lv 9
Platosa de tigru lv 18
Platosa de leu lv 26
Platosa mortala lv 34
Platosa de dragon lv 42
Platosa cu solzi lv 48
Platosa de aur lv 54
Platosa zeului dragon lv 61
Armura de otel negru lv 66, 67, 68,69,70(creste la imbunatatire)
Armura alba lv 80
King lv 50

Sulitele nu prea le stiu. Imi pare rau.

| QuizMaster a răspuns:

Armuri: platosa simplu,blindaj placa de fier,platosa de tigru,platosa de leu,platosa mortala,platosa dragon,platosa solzi,platosa de aur,armura zeului dragon(DGA),platosa de otel negru,armura posedata

arme(sulite) : sulita glife,sulita simpla, sulita painjen, sulita ghetar

funda?

| Cenarx explică:

Mersi andra ti-am dat funda miai zis chiar ce vroiam sa stiu ( ce sa fac+9 si cat sa pastrez) mersi foarte mult ti-am dat funda Y2J ti-as da si tie funda daca as putea happy e ff bun limku care mi l-ai dat asa pot vedea statisticawinking eu stiu cum fac pana la lvl 25-26 stau cu tigru+6 si paianjen+9 si pe urma incep sa imi fac leu+9 si paianjenul cred cal pastrez pana la lvl 30 cand imi iau rib (ca FMS e bun pentru mental) mersi ff multwinking si voua celolralti vam dat raspuns inteligent si folositorwinking

| UsernameY2J a răspuns:

Http://wiki.metin-2.com/index.php/Warrior/weapons pe acest link poti vedea toate armele http://wiki.metin-2.com/index.php/Warrior/armour iar pe acesta toate armurile pe care te intereseaza