| Chirila_Codri_1996 a întrebat:

ce calculator mi-ar trebui ca sa imi mearga gta 5 si alte jocuri mai noi? si cam cat m-ar ajunge in total.

Răspuns Câştigător
| DanielVălean a răspuns:

Minim 4 gb RAM, minim procesor Dual Core de 2.40 ghz si minim o placa video DDR3. In total te-ar costa undeva la 400-500 lei.

| Chirila_Codri_1996 explică (pentru DanielVălean):

Placa de baza e ddr2

| maxbio a răspuns (pentru DanielVălean):

400-500? nu prea cred. poate 2000+

| Gonrax a răspuns (pentru maxbio):

Sunt de acord.
Și cu un dual core și 4 gb ram NICIODATĂ nu va rula GTA 5.

| DanielVălean a răspuns (pentru Gonrax):

Da? Si mie cum imi ruleaza? laughing

| Gonrax a răspuns (pentru DanielVălean):

Da, poate cum a zis KodrutZ: "Sa mearga = sa se tirie ca vai de el cu setarile pe low?". Probabil așa îl rulezi și tu.

| DanielVălean a răspuns (pentru Gonrax):

Sunt pe medium si am 45 fps laughing

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa mearga = sa se tiriie ca vai de el cu setarile pe low, sau sa il poti juca linistit pe High macar? De pe la 2500 RON in sus daca vrei sa faci o treaba.

| DanielVălean a răspuns:

Astea sunt cele mai de baza componente ale unui calculator. Eu zic sa-l transformi al tau intr-unul dintr-acesta cumparand pe rand componentele.